20 שאלות ותשובות על דיקור סיני

דיקור סיני

מהו דיקור סיני? כיצד הוא פועל ולמה לצפות? מחפשים דיקור סיני ברמת אביב ?

את גוף האדם כיחידה שלמה ולא כאוסף איברים. רופאים סיניים עתיקים השאירו לנו את תרשימי זרימת האנרגיה בגוף האדם וסימנו עליהם את נקודות הדיקור. כך נולד טיפול באמצעות דיקור סיני. 

2. מהן העקרונות של הדיקור ? מילת המפתח ברפואה סינית הינה אנרגיה. אנרגית החיים שמחייה את האדם ומגנה עליו מפני מזהמים נקראת אנרגית Qi – צ'י. כמות מספקת וזרימה ללא הפרעות של הצ'י, הינן ערובות לבריאות תקינה. חוסר צ'י יגרום לחולשה, עודף – לעליה בחום הגוף, כעס או בעיות נפשיות. זרימה לא תקינה או חסימה בזרימת הצ'י הינן סיבות להופעת כאבים. גם רגשות מהווים סוג של אנרגיה. קיים קשר אנרגטי בין הגוף והרגשות. רפואה סינית רואה את החולי כהפרה כלשהי במצב האנרגטי התקין והמאוזן.

3. מהם הכלים של השיטה ? במדינות המערב ובישראל משתמשים במחטים חד פעמיות דקות ועדינות. המחט הקטנה והדקה, בידיו המיומנות של המטפל, הופכת למווסת הגדול והחזק של כל המערכות בגוף האדם.

4. היכן דוקרים את המחטים ? הדיקור מתבצע בנקודות דיקור על גבי גוף האדם. ישנן מאות נקודות דיקור. לכל נקודה השפעה פיזיולוגית מיוחדת משלה. הנקודות פרושות על גבי "מרידיאנים" – מסלולי זרימת אנרגיה בגוף. כל מרידיאן מייצג איבר פנימי כלשהו ורשת המרידיאנים מתייחסת לגוף כולו.
5. האם דיקור סיני הוא טיפול "מדעי" ? מעניין שלגבי דיקור סיני הגבול בין מדעי ולא מדעי מטושטש. בדיקור המדע משתלב יפה מאוד עם האינטואיציה של המטפל והניסיון הקליני המצטבר שלו ושל אחרים לאורך אלפי שנים.

6. האם זה באמת עובד ? בהחלט כן. יש לציין שדיקור זוכה לאחרונה להוקרה ויישום נרחב ביותר במוסדות רפואיים ולמחקר מדעי יוקרתי בארץ ובעולם.

7. דיקור סיני ורגשותאיך זה קשור ? דיקור סיני נבדק והוכח כיעיל בהתמודדות עם מצבי דיכאון, עצבות, רגזנות, פחד ושינוים במצבי רוח. טיפול בדיקור מרגיע, מאזן וגורם לשחרור אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח.

8. האם זה עוזר נגד כאב ? דיקור סיני מצטיין בשיכוך כל סינדרומי הכאב, כאב אקוטי וכרוני. במיוחד כאבי גב, צוואר ופרקים. כאבי שרירים וכאבי ראש.

9. האם זה מתאים לבעיות נשים ? השיטה מאוד מומלצת לוויסות המחזור החודשי, לכאבי מחזור ותסמיני גיל המעבר.

10. האם ניתן לטפל גם בעיות הורמונליות ? דיקור סיני מצוין במצבים של תת פעילות בלוטת התריס והפרעות אחרות בתפקוד בלוטת התריס, טרום סוכרת, סוכרת והפרעות במערכות הורמונלית אחרות

11. ניתן לטפל גם במחלות פנימיות ? טיפול בדיקור סיני מתאים במקרים של הפרעות בתפקוד איברים פנימיים כגון כבד, קיבה, מעיים, לב, ריאות, כליות, שלפוחית השתן, לבלב ועוד.

12. יש אפשרות לחזק את מערכת החיסון ? ניתן לחזק את מערכת החיסון ע"י דיקור סיני בהתמודדות עם מחלות זיהומיות.

13. איך זה עוזר להרזיה ?. דיקור סיני מסוגל לאזן ולחזק את מערכת העיכול לשפר את חילוף החומרים ואף להפחית תיאבון.

14. האם זה יכול לשפר פוריות ?. באמצעות דיקור סיני ניתן לטפל בהצלחה בבעיות פריון הן בנשים והן בגברים.

15. האם זה כואב ? המחטים דקות ולרוב לא מורגשות כלל. לפעמים יש תחושת כאב מסוימת המצביעה על הגעת האנרגיה למחט ומהווה סימן שהטיפול משפיע.

16. האם הטיפול בטוח ? דיקור סיני נחשב לטיפול בטוח ביותר, תופעות הלוואי נדירות.

17. האם המחטים סטריליות ? המחטים שבשימוש הינן סטריליות וחד פעמיות.

18. האם ניתן לשנות את מצב האנרגטי של הגוף ? באמצעות הדיקור ניתן לווסת את זרימת האנרגיה, לגרום להגברת האנרגיה וכן להוריד עודף ולהרגיע את האדם.

19. כיצד מאבחנים ברפואה סינית ?

אבחון מחלות לפי דופק. שיטת אבחון עתיקת ימים מדויקת להפליא

אבחון לפי הלשון משלים את האבחון לפי הדופק
מה רואים בלשון ? כיצד ניתן לפענח את הסימנים? לאזורים שונים בלשון יש קשר לכל האיברים הפנימיים. מומחה לרפואה סינית יודע לשייך את הסימנים על גבי הלשון להפרעות באיברים. יש חשיבות רבה לצורת הלשון וצבעה.

20. כיצד בוחרים מטפל בדיקור סיני ? קיימות דרישת הכשרה מיוחדת למטפל ברפואה סינית. רצוי מאוד שהמטפל יהיה חבר באגודה לריפוי סיני מסורתי. יש לבחור בקפידה מטפל מנוסה ומוסמך כדין. מומלץ לבחור במטפל בעל ניסיון קליני מוכח.

סניפי המרפאה:

למחפשים דיקור סיני ברמת אביב: ברודצקי 36, קומת קרקע, מרפאת אורי, חדר 5

המלצות

סרטון

Open chat
Hello!
דילוג לתוכן