כלים ושיטות במרפאה

img-1

מדוע המרפאה שלי נקראת מרפאה לרפואה סינית משולבת? ככאן תהינו משילוב מנצח של מכלול שיטות טיפוליות!  

רפואה סינית. רפואה סינית מסורתית היינה מכלול של שיטות רפוי הכולל דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, אומנות התנועה טיי צ'י וצ'י גונג, עיסוי טווינה, חימום באמצעות מוקסה (סיגר מלענה יבשה), שיאצו, תזונה, מדיטציה ועוד. יש לציין שרפואה סינית זוכה לאחרונה להוקרה ויישום במוסדות רפואיים ולמחקר מדעי יוקרתי בארץ ובעולם. הרפואה הסינית כמדע משתלבת יפה מאוד עם אינטואיציה של המטפלים וניסיון קליני המצטבר של אלפי שנים.

מילת המפתח ברפואה סינית היינה אנרגיה. הסינים רואים את גוף האדם כמערכת אנרגטית. כמות מספקת, איכות טובה וזרימה תקינה של אנרגיה בגוף מהווים תנאי לבריאות. גם רגשות מהווים סוג של אנרגיה. קיים קשר הדוק בין הגוף והרגשות. רפואה סינית רואה את החולי כהפרה במצב האנרגטי התקין והמאוזן.

להלן כמה דוגמאות של מצבי אנרגיה לא תקינים:

חוסר אנרגיה – אדם ירגיש חולשה

עודף אנרגיה – חום גבוה או מצב של כעס

הפרה (תקיעות) של זרימת האנרגיה – אדם ירגיש כאבים

כיצד ניתן להוסיף אנרגיה חסרה? כיצד ניתן להוריד עודף אנרגיה ולהרגיע את האדם ? כיצד אפשר לווסת זרימת האנרגיה ולשכך כאבים ? אני עושה את כל אלה במרפאה לרפואה סינית בשילוב האמצעים הבאים:

  • דיקור סיני
  • צמחי מרפא סיניים
  • שיאצו
  • תזונה נכונה
  • נטורופתיה
  • דמיון מודרך

דיקור סיני או אקופונקטורה. המחט הקטנה והדקה, בידיים מיומנות של המטפל, הופכת למווסת הגדול והחזק של כל המערכות בגוף האדם. למחטים גם השפעה מרגיעה על הנפש. ניתן להוסיף מחטים באוזן להגברת עוצמת הטיפול. עוד על דיקור סיני ניתן לקרוא כאן: דיקור סיני

לצמחי מרפא סיניים השפעה חזקה במיוחד כאשר צריך לספק לאדם אנרגיה או לחזק את המערכות בגוף, למשל את מערכת החיסון. לצמחים סיניים סגולות אנטי-דלקתיות ואנטי-סרטניות. צמחים סיניים יכולים לגרום להמסת גידולים, הם מווסתים מחזור חודשי, מנקים כלי דם ועוד. צמחי מרפא סיניים – חלק בלתי נפרד מתוכנית ההרזיה במרפאות רפא. הם מספקים אנרגיה ומפחיתים תאבון.

שיאצו היינו עיסוי אשר באמצעותו ניתן לפתוח את החסימות האנרגטיות בגוף. את החסימה בזרימת האנרגיה אדם חש ככאב. באמצעות שיאצו ניתן לווסת זרימת דם במקום שהזרימה אינה תקינה.

תזונה נכונה. לא תמיד אדם מודע איזה מאכל יעשה לו טוב ואיזה עלול לגרום לו נזק. לכל מזון יש אנרגיה פנימית משלו. למשל תבלינים חריפים לא מומלצים לאדם חם מזג. כמויות גדולות של ירקות טריים עלולות להחליש עוד יותר בחורה אנמית. ההמלצות לגבי תזונה נכונה תלויות במבנה האדם, במאזן האנרגטי שלו, במצב של מערכת העיכול ועוד גורמים רבים אחרים . תזונה נכונה הינה חלק בלתי נפרד מתוכנית ההרזיה במרפאות רפאל.

נטורופתיה. מדע שעוסק בתוספות מזון, צמחי מרפא מערביים ויטמינים ומינרלים. בעת הצורך אני מוסיף את המוצרים הנטורופתיים לחיזוק וזירוז תהליך הריפוי. מוצרים אלה מהווים ערך מוסף חשוב לטיפולים ברפואה סינית.

דמיון מודרך .תוך כדי הטיפול במחטים אני מלמד טכניקה ייחודית ופשוטה לרגיעה והתמלאות באנרגיה. טכניקה זו משפרת את יעילות הטיפול בדיקור. המחטים עובדות טוב יותר כאשר המטופל רפוי ורגוע. אך המיומנות שרוכש המטופל להירגע ולהתמלא באנרגיה הופכת עבורו לנכס עצום לכל החיים. המטופלים שלי משתמשים בטכניקה זו לא רק בשכיבה אלה גם בישיבה ואפילו בעמידה. יש המדווחים שהם כבר מסוגלים תוך דקה אחת (ואפילו פחות !) להגיע למצב של רוגע ,תחושת רעננות והתחדשות הכוחות כלאחר שנת לילה טובה. טכניקה זו מועילה בשעת חולשה, עצבנות, לחץ, מתח וכאבי ראש. טכניקה זו מצילה אנשים עם קשיי שינה, עוזרת לגמור יום העבודה (או להתחיל אם צריך) ועוד.

Open chat
Hello!
דילוג לתוכן