דיקור סיני – איך זה עובד?

צרבת

דיקור סיני – להקלה על כאבים וטיפול במחלות

צפו בסרטון שלי בו אני מסביר מה זה דיקור סיני, על המחתים והנפלאות של השיטה

מה זה דיקור סיני? דיקור סיני (הנקרא גם אקופונטורה בלעז) הינו שיטת טיפול עתיקה מסין, המסייעת לאיזון נפש- גוף. על פי המסורת הסינית העתיקה, פעולת הדיקור מבוססת על האנרגיה המניעה את החיים בעולמנו, הלא היא אנרגיית הצ'י. הצ'י זורם בערוצי אנרגיה שונים לאורך ורוחב גוף האדם הנקראים מרידיאנים. לאורך המרידאינים, קיימות מספר נקודות שעשויות להשפיע על זרימת האנרגיה – ע"י החדרת מחט עדינה דקיקה במהלך הדיקור, הגוף עצמו פועל לריפוי מערכות מסוימות בגוף, או להפגת כאבים או/ו לאיזון האופטימלי.

כיצד יודעים היכן לבצע את הדיקור? קיימות מספר נקודות על גבי המרידיאנים התומכות בפעולתם של איברים שונים בגופנו. במקרה של כאב בטן, למשל, אין חובה לדקור את המטופל בבטן. פעמים רבות דיקור על פני הרגליים או בידיים מסייע באופן האפקטיבי ביותר, כיוון שאותו מרידיאן על גבי איברים אלו מגיע בסופו של דבר גם לקיבה ולאברים אחרים בבטן.

כמה זמן אורך כל טיפול בדיקור סיני?

מפגש טיפולי אורך בממוצע כ-45 דקות, כאשר דיקור סיני עצמו אורך דקות ספורות (בין 20-45 דקות) בהתאם למצב המטופל. ככל שהמטופלים חלשים או צעירים יותר, כך הם ישהו פחות זמן עם המחטים. הגירוי אמור להיות קצר ואפקטיבי, על מנת לא להתיש את הגוף החלש ממילא מהמחלה או מהסימפטומים שלה. לטיפול במחלות כרוניות וקבועות, נזמין את המטופלים לסדרה של 15- 10 טיפולים רצופים. לרוב מתחילים בשני מפגשים בשבוע ואחר כך עוברים לפעם אחת. במצבים כרוניים אשר נוטעים לחזור ממשיכים פעם אחד בחודש למניעה.

באשר לכאב מהמחטים, הוא כמעט אינו מורגש. אני מבצע דיקור סיני באמצעות מחטים דקיקות ביותר בעובי של כשערה בלבד, כך שהדקירה מורגשת אף פחות מעקיצת יתוש. יתרה מכך, לאחר החדרת המחטים ובסיום הטיפול מדווחים המטופלים על תחושת רגיעה ושלווה המתפשטת בכל רחבי הגוף.

כיצד מסייע הדיקור היכן שטיפולים אחרים כשלו?

במרפאות שונות ברחבי העולם נעזרים בדיקור סיני לשיכוך כאבים כללי, ולטיפול במחלות כרוניות. מחקרים שבוצעו באוניברסיטות ובמרכזים רפואיים שונים ברחבי העולם מצאו בבירור כי עצם הגירוי במהלך הדיקור משפר את זרימת הדם ומסייע להרפיית השרירים. בתוך כך, הוא מפיג כאבים שונים ומשפר את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף. מחקרים נוספים מצאו, כי הדיקור מגביר באופן משמעותי הפרשת אנדורפינים (הורמונים משככי כאב טבעיים שפעולתם דומה לפעילות המורפיום) ובכך משבש את מנגנון הכאב במוח.

המחקרים ציינו במיוחד את השפעתו הברוכה של הדיקור הסיני עבור מחלות ובעיות גופניות דוגמת:

  • כאבי ראש ומיגרנות
  • הקלה על בחילות בהריון
  • שיפור סיכויי כניסה להריון (בעיות פוריות שונות)
  • שיפור איכות וכמות זרע
  • שיפר בכל ההפרעות במערכת העיכול
  • בעיות אורתופדיות
  • הקלה בסימפטומים של דלקות פרקים

למי הטיפול בדיקור סיני פחות מתאים?

הטיפול בדיקור סיני מתאים כמעט לכולם – נשים, גברים וילדים כנגד כאבים ומחלות כרוניות, ואף מומלץ ביותר עבור חולים אונקולוגיים כטיפול תומך. עם זאת, הטיפול אינו מתאים לאנשים החרדים מאוד ממחטים עד למצב של פוביה.

דיקור סיני בראשון לציון ובתל אביב

במרפאות רפאל בתל אביב ובראשון לציון אני ישמח להתאים לכם טיפול מקצועי בדיקור סיני על פי מיטב המסורת של הרפואה הסינית, שישפר את איכות חייכם באופן ניכר.

סרטון עם המלצות

כאבי גב

מיגרנה

חרדות

מחלת קרוהן

כאבים בכתף – כתף קפואה

שיפור און גברי

גיל המעבר. גלי חום וחרדות

פיברומיאלגיה – כאבי שרירים

Open chat
Hello!
דילוג לתוכן